Torik Mehmet Vefat Etti..
İşte Güllük Camisi
İşte Marina

GÜLLÜK DALYANI AVA KAPATILDI

Yazdır
Paylaş
12 Haziran 2014-Milaslı avcıların tek avlandıkları yer olan Güllük Dalyanı Havzası MAK kararıyla ava kapatıldı.
 GÜLLÜK DALYANI AVA KAPATILDI
Milas’ta Avcılar, Güllük Dalyanı Havzasının ava kapatılmasına isyan ederken, Bakan Veysel Eroğlu’dan yardım istediler.  İlçe av komisyonunun böyle bir talebi olmamasına karşın tepeden inme yasaklama kararı, Milas’lı avcıları şok etti.
 
Olayın şokunu yaşayan Milaslı avcılar, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’na dilekçe yazarak, bu kararın düzeltilmesini talep ettiler.
 
Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Milas Avcılar Atıcılar Derneği Başkanı Mustafa Özkan, Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’na gönderilmek üzere dernek üyeleri tarafından imzalı dilekçe kampanyası başlattıklarını belirterek şunları söyle;
 
“Bizler Milas Avcılar, Atıcılar ve Amatör Balıkçılar Spor Kulübü Derneği Yönetim Kurulundan üç kişi “ Mustafa Özkan, Mehmet İnpınar ve Hasan Basri Top ) avcı üye olarak 06.02.2014 tarihinde yapılan İlçe Av Komisyonu toplantısına katıldık.
 
Sizlere göndermiş olduğum İlçe Av Komisyonu kararının aslının fotokopisinde görüldüğü gibi yasak yerler bölümünde sadece “ Beçin Kalesi ve ören yeri çevresi 300 metre” olarak belirtilmiş.
 
Komisyonca alınan bu kararlara bizde avcı üyeler olarak gönül rahatlığıyla imzamızı attık.
 
Ancak 2014-2015 MAK Kararları Resmi Gazetede yayımlandığı zaman birde gördük ki GÜLLÜK DALYANI HAVZASI avcılığa kapatılmış. Bu tepeden inme YASAKLAMA kararı tüm üyelerimizi olduğu gibi bizleri de şoke etti…
 
Bölgemizde avlanılacak tek sulak alan Güllük Dalyanı Havzası avlağı İlçe Av Komisyonunca alınan kararlarda adı geçmezken MAK toplantısında yasaklanıyor. Madem İlçe Av Komisyonunda alınan kararlar uygulanmayacak, o zaman İLÇE AV KOMİSYONLARI niçin toplanıyor?  Bu 4915 sayılı Kara Avcılığı Kanununa ters değil mi?
 
Yasaklanan bölgede altı tane köy birde kasaba var. Yaban domuzlarının sayıca aşırı derecede arttığı bölgemizde geçimi sadece tarım ve hayvancılıkla olan vatandaşlarımız ürününü nasıl koruyacak?
 
Ben şimdi yetkililere soruyorum:
 
Bu yasaklama kararını alırken hadi biz avcıları hiçe sayıp bir kenara koydunuz, peki mısırını, buğdayını, ürününü korumak için geceleri sabaha kadar mahsulünün başında nöbet tutan köylü vatandaşlarımızı da mı düşünmediniz?
 
Ayrıca Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Prof. Dr. Veysel Eroğlu’na gönderilmek üzere dernek üyelerimizce imzalı dilekçe kampanyasına başladık.
 
Avcılarımızın yüreğini dağlayan bu YASAK kararı düzeltilerek bu yanlıştan dönülmezse derneğimizdeki 900 civarında Avcılık Belgesi sahibi avcının tamamına yakını ellerinde avlanacak avlak kalmadığından belgelerini Aralık ayında toplu olarak iptal ettirecek.”
 
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ

ANKETİMİZİ OYLAYIN

2017 Anayasa Değişikliği ile ilgili Referandumda cevabın ne olacak?
HAYIR
% 75
EVET
% 20
BOŞ
% 5
 
Firma Rehberi Seri İlanlar
© Copyright bahraga. Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Hazırlama : Goksel captain